Mūsų gimnazijos mokiniai vėl turės  galimybę aplankyti kitas šalis ir vykdyti bendras veiklas su Didžiosios Britanijos, Portugalijos, Italijos, Turkijos bendraamžiais. Tik rugpjūčio pabaigoje  baigus įgyvendinti du tarptautinius programos Erazmus + projektus, vėl džiaugiamės naujai patvirtintu tos pačios programos projektu „Europos vertybių sklaida vaikų kūryboje ir kinematografijoje“. Projekto dalyviai – mokiniai ir mokytojai tobulins informacinių komunikacinių technologijų ir kalbos įgūdžius, susipažins su Didžiosios Britanijos, Portugalijos, Italijos, Turkijos ir Lietuvos geriausiais, atspindinčiais šių šalių vertybes, filmais. Didžiausias dėmesys bus skiriamas neįgaliųjų, skirtingų socialinių grupių žmonių atskirties mažinimo, lyčių nelygybės ir pabėgėlių diskriminacijos klausimams. Mokiniai ne tik susipažins su šalių partnerių kinematografijos šedevrais, bet  ir patys kurs filmukus bei kiekvieno susitikimo metu juos aptarinės. Be to susipažins su Didžiosios Britanijos, Portugalijos, Italijos ir Turkijos kultūra, kalbos ypatumais, žymiais žmonėmis, architektūra. Lapkričio 13–19 dienomis Škotijoje Kilmarnoko mieste, įsikūrusiame pietvakarių Škotijoje tarp Glazgo ir Ero miestų, vyko pirmasis projekte dalyvaujančių šalių mokyklų mokytojų susitikimas. Šiame susitikime dalyvavo Sporto gimnazijos pavaduotoja ugdymui Irena Kneižienė ir projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja Zulfija Guzienė. Dirbdamos komandoje su jau minėtų šalių mokytojais jos aptarinėjo kitų susitikimų veiklas, kurios šalyse partnerėse bus vykdomos du metus. Be to turėjo galimybę susipažinti su Kilmarnoko akademijos (taip vadinama vietos bendrojo lavinimo mokykla) veikla, stebėjo pamokas, mokinių organizuotą labdaros koncertą, susipažino su Škotijos miestų Glazgo ir Kilmarnok architektūra. Lankėsi romantizmo pradininko, škotų nacionalinio poeto Roberto Burnso   muziejuje. Gerą įspūdį paliko Kilmarnokas, kuris garsėja  išvystyta tekstilės pramone, veikia Diko institutas (kaip biblioteka, muziejus ir meno galerija), rūmų teatras, išlikusi Dyno pilis (apie1350 m.). Didžiausias Škotijos miestas Glazgas įsikūręs ant Clyde upės kranto. Tai industrinis miestas, kuris žinomas kaip architektūros ir kultūros centras. Čia puiki vieta ne tik meno ir kultūros gerbėjams, bet ir sporto aistruoliams bei pramogų ieškantiems lankytojams. Gotikos stiliaus Glazgo katedra vienintelė viduramžių katedra Škotijoje. Šiauriniame Clyde upės krante yra 15 – ojo amžiaus seniausias miesto parkas – Žaliasis Glazgo parkas ir daug kitų įdomybių. Artimiausias projekto susitikimas vasario mėnesį – Italijoje. Į jį vyks keturi sporto gimnazijos gimnazistai ir du mokytojai. Taigi laukia įdomi veikla ir daug įspūdžių.