Sarajeve (Bosnija ir Hercegovina) vykstančiame Europos jaunių imtynių čempionate Kamilė Gaučaitė iškovojo bronzos medalį!

Moterų imtynių turnyro mažajame finale svorio kategorijoje iki 70 kilogramų Kamilės ir rusės Valerijos Trifonovos akistata baigėsi lygiosiomis 4:4, tačiau papildomi kriterijai buvo palankesni Šiaulių sporto gimnazijos vienuoliktokei.  Kamilė dvikovos metu atliko du dviejų taškų vertės techninius balus, o tuo tarpu jos oponentės sąskaitoje – vienas dvitaškis ir du vieno taško veiksmai. Remiantis UWW taisyklėmis pirmenybė teikiama atletei arba atletui, kuris atlieka daugiau kokybiškesnių arba didesnės vertės veiksmų.

Imtyje su Rusijos sportininke Kamilė išvengė ketvirtfinalio klaidų. Abi varžovės panašaus sudėjimo, kovoja jos taip pat be ypatingos fantazijos. Kaip ir ukrainietė, žemaūgė rusė vis gviešėsi pagriebti Kamilės koją, tačiau K.Gaučaitė tokiam scenarijui jau buvo paruošta. Dvi „kontros“ suteikė 4 taškų pranašumą, kurį Kamilė racionaliai išmėtė dvikovos metu. Ant kilimo buvo kaip šachmatų partijoje – ji aukojo figūras, tai yra taškus, mainais į ceitnotą. Šį kartą apskaičiuoti pavyko, bet gal ateityje vertėtų pasigailėti sirgalių.

Priminsiu, kad burtų valia Kamilė Gaučaitė pateko į ketvirtfinalį. Pirmame kėlinuke Kamilė diktavo sąlygas ukrainietei Romanai Vovčak. Antra dvikovos dalis taip pat nieko blogo nežadėjo. Tačiau ukrainietė sulaukė šansą parodyti savo galimybes parteryje – varžovė išnaudojo fizinę jėgą ir privertė Kamilę kapituliuoti.

Vėliau ukrainietė ant menčių paguldė rusę Valeriją Trifonovą, pateko į finalą ir suteikė galimybę Kamilei kovoti dėl bronzos su nugalėta Rusijos imtynininke. Savo šanso Kamilė napaleido.

Pagal iškovotus medalius pasaulio ir Europos čempionatuose Kamilė mina ant kulnų tituluočiausiai šalies imtynininkei Danutei Domikaitytei. Šiandien Kamilė iškovojo antrą svarų titulą. Jos pirmasis trofėjus – pasaulio čempionato bronzos medalis laimėtas 2015 metais Tbilisyje. Danutės kolekcijoje trys reikšmingi apdovanojimai.

Kamilė ir Danutė yra treniruočių partnerės. Prieš pora metų paklausta, ar artimiausiu metu galėtų kaip lygi su lygia kovoti su Danute, Kamilė atsakė, kad jos komandos draugė yra ir techniškai, ir fiziškai pajėgesnė. „Danutė yra tituluota atletė, todėl mano pagrindinis tikslas – pasisemti kuo daugiau patirties. Taip, kartais pavyksta per treniruotes išvargti taškelį kitą, bet lyginti mus dar labai anksti“, – tąsyk kuklinosi pasaulio jaunių čempionato prizininkė.

Panašu, kad Kamilė sėkmingai sėmėsi žinių iš savo komandos draugės ir visai tikėtina, kad pergalių seriją pratęs jau kitoje amžiaus grupėje – nuo kitų metų trenerių Aivaro Kaselio, Andriaus Stočkaus  auklėtinė varžysis jaunimo iki 20 metų čempionatuose.

„Kamilė yra asmenybė su sudėtingu psichologiniu profiliu. Ji save sugeba nuteikti lemiamiems mūšiams, tačiau visai netikėtai gali pralaimėti kvalifikaciją eilinei imtynininkei. Jei pavyks ją išmokyti rimtai startuoti nuo pirmų sekundžių, tikrai bus malonių akimirkų jos sportiniame gyvenime. Pasikartosiu, taip suimt save į rankas lemiamu momentu geba ne kiekvienas sportininkas“.

Sarajeve (Bosnija ir Hercegovina) vykstančiame Europos jaunių imtynių čempionate Auksė Rutkauskaitė užėmė penktą vietą. Moterų imtynių turnyro mažajame finale svorio kategorijoje iki 65 kilogramų Auksė 0:8 pralaimėjo italei Elenai Esposito. Tokią pat vietą Auksė iškovojo 2015 metų pasaulio jaunių čempionate.

Lemiamoje imtyje Auksė rimtai kibo į atlapus italei, bet pasikartojo jau matytas scenarijus – kuomet taškas už aktyvumą buvo ranka pasiekiamas, italė įsigudrino nekaltoje situacijoje „pasidaryti“ du taškus.

Antros dalies pradžioje dvikova persimetė į parterį, kur varžovės „gaudė šuniuką“. Stovimoje padėtyje italė Auksę privertė išsitiesti ir atidaryti kelią į kojas. Baigiantis kovai skirtam laikui, Auksei teko rizikuoti, tačiau Espozito ją pasitiko metimu per petį. Paskutinės Auksės pastangos buvo desperatiškos ir neparuoštos. Italė mėginimą nublokšti nesunkiai iššifravo ir pridengė visas jėgas atidavusią Auksę (0:8). Priminsime, kad aštuntfinalyje lietuvaitė rezultatu 5:4 parklupdė bulgarę Siyką Ivanovą, o ketvirtfinalyje pasirinkusi antro numerio taktiką sumaniai svilino padus švedei Tindrai Sjoberg (6:2).

Pusfinalyje Auksei teko pripažinti rusės Anos Krasnovos pranašumą.Svorio kategorijoje iki 56kg. puikiai kovojo Viktorija Augustauskaitė kuri aštuntfinalyje ant menčių paguldė Kroatijos imtynininkę ivis Geric ,o trečiame rate įveikį ispanę Gomiz Vizkaino. Svorio kategorijoje iki 46 kilogramų aštuntfinalyje Emilija Sudarytė 8:4 palaužė ispanės Marios Del Carmen Ramos Diaz pasipriešinimą, bet ketvirtfinalyje 0:8 neprilygo azerbaidžanietei Ajnurai Džamalovai. Azerbaidžano sportininkė vėliau pralaimėjo pusfinalyje, tad lietuvė nepateko į paguodos turnyrą. Svorio kategorijoje iki 52 kg Laura Stanelytė kovoje su kroate Veronika Dragas per minutę surinko tris taškus, o po kelių akimirkų savo pranašumą įtvirtino prispausdama varžovės mentes prie kilimo.

Ketvirtfinalyje Laura neapsiginė nuo italės Teresos Lumijos atakų ir pralaimėjo rezultatu 0:10. Italė pusfinalyje patyrė nesėkmę ir paliko Laurą už paguodos turnyro borto.Lietuvos moterų imtynių rinktinė tarp 27 šalių užemė dešimtą komandinę vietą.