Vasario 23 dieną Šiaulių sporto gimnazijos IIb klasės mokiniai: Kornelija Šulskytė, Viktorija Mikulskytė, Ema Bružaitė, Judita Jakavičiūtė, Marija Statkonytė, kartu su mokytojomis Sondra Kavaliauskiene ir Sonata Karaškevičiūte dalyvavo Kauno technologijos universiteto įgyvendinamame tarptautinio projekto „Mentorystė jaunimo verslumo ugdymui“ konkurse FUTURAMA 2018 (BONUS LT-LT), kuris vyko „Daugavpils“ Latvijos universitete. Konkurse dalyvavo 46 komandos, kurias sudarė 126 mokiniai ir 28 mokytojai ir mentoriai iš Lietuvos, Latvijos mokyklų, gimnazijų, profesinių mokyklų ir kitų mokymo įstaigų, kurios pristatė 46 unikalias ir novatoriškas idėjas.

Šiaulių sporto gimnazijos auklėtiniai prie projekto prisijungė jau šiam įsibėgėjus, vasario 2 dieną, tačiau suspėjo sėkmingai susiburti į dvi komandas, kurios parengė du verslo idėjų maketus ir sėkmingai juos pristatė konkurse FUTURAMA 2018 (BONUS LT-LT).  Pirmoji komanda „JONVABALIS“ – kurios pagrindinė idėja tamsoje šviečiančios kojinės, kurios padėtų išspręsti „nematomų“ sportininkų, bėgiojančių gatvėmis tamsiu paros metu, problemą. Antroji komanda „SPYRIS“ pristatė žolės riedulio sportinę avalynę, kuri turėtų papildomus apsaugos plotus apsaugančius nuo stipraus smūgio. Idėja patobulinta ir pasiūlytas dar vienas variantas – keičiami sportinių batų padai pagal sezoną ir aikštės dangą.

Sekantis projekto etapas – balandžio 26 dieną, konkursas TECHNORAMA 2018 įvyks Kaune, čia komandos pristatys pagal verslo idėją numatytus ir suprojektuotus jau pagamintus prototipus. Iki to laiko komandos dalyvaus projekto organizuojamose tematinėse stovyklose (Lietuvoje ir Latvijoje), kuriose profesionalai padės įgyvendinti suprojektuotas idėjas ir parengti prototipus būsimam konkursui. Netolimos ateities planuose taip susitikimas su mentore, Kauno technologijos universiteto dėstytoja Vitalija Venskiene, kuri viso projekto metu kuruoja mokinių veiklą.