Šiaulių sporto gimnazijos penki mokiniai, lydimi dviejų mokytojų, vyko į Italiją, ERASMUS+ projekto ,,Europietiškų vertybių ugdymas per vaikų kūrybą ir kinematografiją“ mokomąjį susitikimą Vasto mieste. Susitikime dalyvavo partneriai iš Italijos, Škotijos ir Portugalijos. Susitikimo tema – lyčių nelygybė. Visų šalių komandos turėjo atlikti namų darbų užduotis: gamino plakatus ,,Nebūk abejingas“ (apie žmonių diskriminaciją), filmukus apie lyčių nelygybę bei pristatė savo šalį. Šiauliečių komanda draugiškai pasiskirstė darbus: vieni kūrė plakatą, pristatymą apie Lietuvą, kiti – filmuką apie lyčių nelygybę. Visos mokyklos gimnazistai pynė apyrankes su Lietuvos simbolika. Mokinių sukurtos apyrankės buvo padovanotos projekto dalyviams.

Pasitaikė ir nenumatytų kliūčių! Italijoje projekto dalyvius pasitiko nepalankios oro sąlygos – sniegas, minusinė temperatūra. Tačiau oro sąlygos nesutrukdė projekto veiklų ir nesugadino geros nuotaikos. Kiekvieną dieną projekto dalyvių laukė nauji potyriai: mokėsi gaminti tradicinius itališkus patiekalus, muzikos pamokoje – dainuoti Europos Sąjungos himną, dalyvavo viktorinoje ,,Pažink Europą“. Projekto dalyviai lankėsi pamokose, kur praktinių užsiėmimų metu sukūrė projekto stendą ,,Nebūk abejingas“ ir bendrą filmą „Europa mus vienija“. Erasmus + – tai tikra gyvenimo mokykla: projekto dalyviai įgijo daugiau savarankiškumo, tolerancijos. Ši išvyka – tai yra neįkainojamos gyvenimo pamokos, kurios suteikia daug patirties, padeda tobulėti ir augti.  Grįžome puikios nuotaikos ir kupini idėjų.