2018 m. kovo 29 d. Salduvės parke Šiaulių sporto gimnazija organizavo „Pavasario krosą“, skirtą Lietuvos įstojimo į NATO dienai. Varžybų tikslas-skatinti sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, didinti aktyviai sportuojančių mokinių skaičių. Pavasario krose dalyvavo 143 dalyviai: mokiniai, studentai, treneriai, mokytojai. Varžybose varžėsi Šiaulių universiteto, ŠPRC buitinių paslaugų skyriaus, „Sandoros“ progimnazijos, Medelyno progimnazijos, Stasio Šalkauskio gimnazijos, Šiaulių rajono sporto klubo „Lukas“, Kelmės sporto centro bėgikai.

Varžybų rungčių nugalėtojai ir prizininkai pasipuošė medaliais. Iš viso buvo išdalinta 12 komplektų medalių. „Pavasario krosą“ organizuoti padėjo socialiniai partneriai-Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos valstybės reikalų ministerijos Pakrančių apsaugos rinktinės Šiaulių užkardos pasieniečiai. Kroso dalyviai ir žiūrovai turėjo galimybę susipažinti su pasieniečio profesija, darbo technika. „Pačiupinėję“ bei „pasimatavę“ pasieniečio darbo įrankius – liemenes, skydus, žiūronus ir kt. pasivaišino skania ir sveika koše bei arbata.