Varžybos vyko Trakuose, 2018 05 12-13. Jose dalyvavo visi stipriausi Lietuvos irkluotojai. Šis etapas išskirtinis tuo, jog vyko atranka į vyrų keturvietės įgulos rinktinę, kuri dalyvauja Europos, bei Pasaulio čempionatuose. Tikslas patekti į 8-ką. Atranka vyko vienviete baidare 500 m distancijoje. Sėkmingai atrankoje pasirodė buvęs ŠSG mokinys, dabar ŠU studentas, Emilis Buivydas. Jis iškovojo 7-ą vietą, ir aplenkė 1-ą iš Rio Olimpinių žaidynių dalyvių Europos prizininką (kurio specializacija 200m rungtis), bei nuo Olimpinių prizininkų ir esamų keturvietės įgulos narių atsiliko tik 1 sekundės diapazone.

Suaugusiųjų grupėje K-4 500 m rungtyje, kurioje dalyvavo 7 įgulos, Tomas Jurkevičius  kartu su kitais Šiaulių miesto atstovais iškovojo 1-ąją vietą.

Jaunių (iki 18 m) vaikinų grupėje 1-ą varžybų dieną vyko Olimpinių rungčių: 1000 m distancijos K-1, K-2, bei 500 m nuotolio K-4 varžybos. Visas šias rungtis laimėjo Šiaulių sporto gimnazijos atstovai.

K-1 1000 m rungtyje nugalėjo Osvaldas Mitkus, 3ias buvo Julius Petrauskas.

K-2 1000m rungtį užtikrintai, su beveik 20 sekundžių atotrūkiu nuo 2os  vietos laimėjo Osvaldas Mitkus su Armandu Žumbiu.

K-4 500m rungtyje nugalėjo ŠSG kvartetas: Julius Petrauskas, Armandas Žumbys, Karolis Eidėjus, Osvaldas Mitkus.

Olimpinėje K-1 200 m rungtyje, kuri vyko 2-ą varžybų dieną, stipriausias buvo Karolis Eidėjus, kuris iki pat finišo kovojo su savo kolega Armandu Žumbiu,  finiše atsilikusiu nuo Karolio 0.18 sek.

Varžybos vertinamos labai gerai. Parodyti rezultatai rodo jog judame tinkama kryptimi. K-4 500 m rungties įveikimas vertinamas gerai su minusu, trūksta dar įdirbio, galimai susikaupimo kovoti su laiku, kuomet antroje distancijos pusėje nebesimato varžovų. Laikas užfiksuotas neblogas, bet siekiame geresnio.

K-2 1000 m rungties įveikimą vertinti sunku, kadangi nebuvo rimto pasipriešinimo, nors varžovai buvo ganėtinai stiprūs.

Sutrumpinimai: K-1 – baidarė vienvietė, K-2 – baidarė dvivietė, K-4 – baidarė keturvietė.