Sausio 13-osios rytą 8 val. Šiaulių sporto gimnazijos languose švietė degančios žvakutės. Tokiu būdu Šiaulių sporto gimnazijos bendruomenė prisijungė prie visuotinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ prisimename 1991 metų sausį, kuomet vienybės ir laisvės siekio vedini  Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Prieš 29-erius metus tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.  Mokytojai kartu su gimnazistais pamokų metu prisiminė Sausio 13-osios įvykius. Laisvės gynėjų dieną Šiaulių miesto Prisikėlimo aikštėje gimnazistai dalyvavo Šiaulių miesto mokyklų organizuotoje pilietinėje akcijoje „Laisvė“. Akcijos metu tylos minute pagerbė už Tėvynę kovojusius ir žuvusius žmones, sugiedotas Lietuvos himnas, iš degančių žvakučių sudėtas žodis „Laisvė“.