Šiaulių sporto gimnazijos 8 a klasės mokiniai lapkričio 18 d. lankėsi išmaniojoje mokykloje, kur turėjo edukacinę veiklą ,,Porceliano paslaptys“. Buvo smagu stebėti, kad mūsų aštuntokai yra ne tik sportiški, bet ir kūrybingi ir išradingi. Šioje veikloje žaismingai buvo pristatytas Pablas Pikasas– visame pasaulyje žinomas ispanų tapytojas, garsus XX amžiaus menininkas, vienas kubizmo pradininkų. Vėliau mokiniai mesdami kauliuką popieriaus lape išbandė piešti P.Pikaso detales, kurias vėliau perkėlė ant porcelianinės lėkštės. Savo sukurtus darbus galėjo neštis į namus (pagal duotą instrukciją iškaitinti dekoruotą lėkštę ir turėti prisiminimą visam gyvenimui). Edukacijos pabaigoje mokiniai Kahoot programėle įsivertino save, ką sužinojo apie P.Pikaso.

Tokia meninė veikla taurina  tarpusavio santykius, kryptingai formuoja asmenybės dorovinę sąmonę, charakterio bruožus bei įpročius, valią ir elgesį. Gražus daiktas veikia emociškai. Menas padeda žmonėms suartėti su gėriu, grožiu, dora, atspindi gyvenimą, leidžia suvokti jį per kasdienybės formas, o mielas, jaukus ir unikalus porceliano dirbinys kasdien primins šauniai praleistą laiką.