Tarptautiniai projektai Erasmus+ gali būti įgyvendinami prisitaikius prie šiandieninės situacijos. Pasauliui kovojant su pandemija ir nesant galimybei keliauti, susitikti “gyvai”, ieškoma įvairių būdų kaip bendrauti su projekto partneriais iš užsienio šalių.

Gegužės mėn. turėjo įvykti tarptautinio Erasmus+ projekto „Destroying prejudices“ („Nenusigręžk“) mokomosios veiklos baigiamasis susitikimas Italijoje, Scerni su partneriais iš Lietuvos, Italijos, Graikijos, Turkijos ir Bulgarijos. Kadangi dėl pandemijos projekto partneriai negalėjo atvykti į Italiją,  todėl buvo priimtas sprendimas susitikimą organizuoti nuotoliniu būdu balandžio 19-22 d.  Susitikimas vyko keturias dienas, kuriame dalyvavo dvi Šiaulių sporto gimnazijos anglų kalbos mokytojos ir 5 mokiniai.

Pirma diena buvo iššūkių diena. Visi turėjome nerimo: ar pavyks prisijungti į susitikimą, ar sklandžiai pavyks pristatyti savo namų darbus, ar pamatysime savo draugus ir pan. Bet kai atėjo laikas jungtis, nerimas tarsi dingo, užplūdo keistos emocijos, jausmai. Smagu buvo pamatyti projekto draugus, bet taip norėjosi apkabinti, trūko „gyvo“ kontakto. Italijos komanda, šio susitikimo šeimininkai, pradėjo nuotolinį susitikimą projekto dalyvių pasveikinimu, projekto tikslų pristatymu, supažindinimu su darbotvarke. Kiekviena komanda turėjo pristatyti namų darbus: savo šalį, miestą, mokyklą, religiją, tradicines šventes. Po kiekvienos šalies pristatymo vykdavo viktorina, kaip supratome vieni kitus, pasitikrindavome žinias.

Antrą projekto susitikimo dieną ir kitomis dienomis jau nerimo nebuvo. Išmokome bendrauti ir dirbti nuotoliniu būdu. Virtualiai pažinome bei pakeliavome po Italiją, susipažinome su Italijos švietimo sistema, buvome mokomi kaip pasigaminti tradicinius naminius makaronus, picą, turėjome galimybę stebėti vykstančias pamokas. Pačius didžiausius įspūdžius paliko kiekvienos šalies pristatomas virtuvės paveldas. Stebint kompiuterio ekrane gaminamus patiekalus net seilės tiso. Įdomu ir reikšminga buvo pažinti kitų šalių religijas, išsklaidyti mitus bei nuostatas apie tikėjimą, religines dogmas.

Kadangi projektas „Nenusigręžk“ apima jautrias temas, mokiniai diskutavo apie toleranciją, pakantumą savo šalyje. Mokiniai ir mokytojai naudodamiesi programėlėmis kūrė logotipus apie diskriminaciją, toleranciją, draugystę. Nuotolinio susitikimo metu projekto dalyviai patyrė ne tik naujų įspūdžių, susirado draugų, lavino savo anglų kalbos įgūdžius, prapletė žinias apie ES demokratines vertybes, stereotipų ir diskriminacijos sąvokas, gerino tarpkultūrinį supratimą, bet ir suvokė, kad kiekvienas kraštas yra labai savitas ir įdomus, žmonės – šilti, bendraujantys, o bendra veikla skatina naujus atradimus.

2018 m. gruodžio mėn. pabaigoje startavęs tarptautinis Erasmus+ strateginės partnerystės projektas „Destroying prejudices“ („Nenusigręžk“) jau skaičiuoja paskutines savaites. Dabar lieka baigti pildyti paskutines ataskaitas. Šis strateginės partnerystės projektas buvo skirtas kovoti su išankstinėms nuostatomis ir jų neigiamais padariniais mokykloje. Visi esame skirtingi, tačiau mūsų skirtumai yra labai svarbūs žmogiškumui ugdyti. Mes tikime, kad visi žmonės nusipelno didelės pagarbos, nepriklausomai nuo odos spalvos, religinių įsitikinimų ir nuomonių.

Projekto narė anglų kalbos mokytoja Brigita Mažonavičienė