Ši savaitė buvo skirta prisiminti 1990 m. pradžios įvykius Lietuvoje. Istorijos pamokose, klasės valandėlių metu mokiniams buvo priminta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, jos svarba kiekvienam lietuviui. Mokiniai pamokų metu pasidalino savo žiniomis apie išsivadavimą iš sovietinės okupacijos. Buvo peržiūrimos filmuotos medžiagos iš aptariamojo laikmečio. Mokiniai turėjo galimybę dalyvauti kovo 11-osios proga rengiamose paskaitose, konkursuose („Lietuvos istorijos žinovas 2021”). Kovo 10 d. Šiaulių sporto gimnazijoje, nuotoliniu būdu (Teams) vyko finalinis konkurso etapas „ŠSG Gudrutis 2021”. Šio etapo antroji dalis buvo skirta paminėti Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo dienai. Nugalėtoju paskelbtas – Deividas Krečius (IVb gimn. kl.). Gimnazija visus šiuos metus turėjo gražią tradiciją kovo 10 d. 12 val. giedoti „Tautišką giesmę“, todėl ir šiais metais buvo išlaikyta ši puiki tradicija. Šiomis iniciatyvomis Šiaulių sporto gimnazijos bendruomenė skatina ne tik puoselėti Lietuvos istoriją, bet ir ugdyti bendruomeniškumą, patriotiškumą bei pasididžiavimo jausmą savo valstybe.