Šiaulių sporto gimnazija 2019 metų pabaigoje startavo Erasmus+ strateginės partnerystės projekte „Intercultural Volunteer Teenagers‘ Awareness“ („Būk savanoriu – pakeisk pasaulį!“), kad galėtų suprasti, koks būna gražus gyvenimas, kai padarai ką nors gera ir teisinga. Šiuo projektu siekiama suteikti mūsų gimnazijos bendruomenei galimybę patirti visus savanoriškos veiklos privalumus ir galimybę padėti kitiems, nes savanorystė – tai viena iš galimybių pažinti save ir kitą žmogų.

Dėl visame pasaulyje vyraujančios pandemijos COVID – 19 projekto veikla nesustojo, tik persikėlė į nuotolinę erdvę. 2021 m. balandžio 28 dieną vyko kultūrinė- pažintinė diena „Būk savanoriu – pakeisk pasaulį“, kurios pagrindinis tikslas supažindinti mokinius su savanoriška veikla, jos privalumais ir galimybe padėti kitiems, suteikti žinių apie tarptautinę savanorystės veiklą, vykdyti Erasmus+ strateginės partnerystės projekto „Intercultural Volunteer Teenagers‘ Awareness“  („Būk savanoriu-pakeisk pasaulį!“) veiklas, skatinti mokinius pažinti savo asmenybės savybes, interesus, gabumus ir įgūdžius bei stiprinti mokinių sąmoningumą, o taip pat ugdytis profesinę motyvaciją bei planuoti būsimą karjerą. Visų klasių mokiniai buvo įtraukti į skirtingas veiklas: aštuntokai ir I a, b gimnazijos klasės mokiniai piešė piešinius tema „Palaikome organų donorystę!“ (geriausi darbai dalyvaus respublikiniame piešinių konkurse), be to, išklausė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Šiaulių skyriaus vadovės Ingos Leipusaitės paskaitą „Savanorystė veža”, II gimnazijos klasės mokiniai žiūrėjo dokumentinį filmą „Kita stotelė“  apie savanorystę Lietuvoje (2013 m.), III – IV gimnazijos klasių mokiniai išklausė lektoriaus E. Kalinaičio, Šiaulių inkstų ligomis sergančiųjų draugijos „Atgaja“vadovo, Šiaulių kraujo centro darbuotojo paskaitą „Donorystė, gali išgelbėti gyvybę“. Visų klasių mokiniai su auklėtojomis aptarė veiklas, įsivertino savo pastangas, refleksijų metu dalinosi įspūdžiais.

Savanorystė – kelias į savęs pažinimą, galimybė išbandyti save įvairiose veiklose bei atrasti tą, kuri geriausiai sekasi ir kurioje gali save realizuoti bei tobulėti. Antrąją kultūrinės-pažintinės dienos dalį gimnazistai tęsė su savo sporto šakų treneriais.  Laisvųjų imtynių komandos nariai su treneriu L. Adomaičiu savanoriavo Šiaulių gyvūnų globos namuose, graikų – romėnų imtynių komandos nariai  – „Motinos Teresės šeimų namuose“ pristatė savo sporto šaką , pravedė fizinio aktyvumo užsiėmimą (treneris R. Dijokas), žolės riedulio komandos narės –  Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centre pravedė fizinio aktyvumo užsiėmimą  (trenerė G. Juodienė), regbio komandos nariai švarino aplinką parke prie regbio stadiono (treneris S. Kukulskis), penkiakovės komandos nariai švarino mokyklos aplinką (trenerė G. Šidiškienė).

Gimnazistų įsitraukimas į savanorišką veiklą padidino pasitikėjimą savimi ir savigarbą, suteikė jiems galimybę įgyti naujų įgūdžių ir tobulinti jau turimus, parodyti iniciatyvą, o taip pat atlikti savanorišką veiklą, skleisti ją, dalytis patirtimi ir įspūdžiais, būti pavyzdžiais kitiems. Juk savanorystė – puiki galimybė padėti kitiems, realizuoti savo gabumus, talentus, įgyti naujos patirties bei įgūdžių.