Advento vainikas – tai vienas iš artėjančių švenčių simbolių… Šiaulių sporto gimnazijos mokiniai per integruotas etikos – tikybos pamokas kartu puoselėjo etnokultūros tradicijas ir gamino vainikus iš eglių šakų. Mokiniams buvo daug naujo, nepažinto ir nepatirto… Veiklos dalyviai sužinojo, kad eglės žalia spalva – simbolizuoja amžiną gyvenimą, o vienas svarbiausių akcentų Advento vainikas, turi keturias žvakes, kurios uždegamos kas savaitę. Toks simbolinis veiksmas atskleidžia laiką likusį iki Kalėdų. Taip pat mokiniai sužinojo, kad kiekviena žvakė turi savo reikšmę: pirmos savaitės žvakė yra Vilties žvakė; antros savaitės žvakė vadinama Betliejaus žvake; trečios savaitės žvakė – tai džiaugsmo žvakė bei ketvirtosios savaitės žvakė – tai meilės, Angelų žvakė.

Mokiniai ne tik gamino, bet ir aptarė senąsias tradicijas, švenčių žaidimus bei savo jėgas išbandė ir viktorinoje. Tokia veikla skatino patirti, pažinti ir atrasti…

Etikos mokytoja Vitalija Čėsnienė,

Tikybos mokytoja Saulė Raubickaitė