Kovo mėnesį 15 dieną, lydimi pirmųjų pavasario saulės spindulių, Šiaulių sporto gimnazijos I b klasės mokiniai kartu su mokytojomis S. Raubickaite ir V.Čėsniene lankėsi Venclauskių namuose – muziejuje. Ši diena ypatinga, nes minima Pasaulio tautų teisuolio vardo diena, o šiuo apdovanojimu apdovanoti 924 lietuviai už žydų gelbėjimą nuo holokausto. Pasaulio tautų teisuolių vardas suteiktas ir S. Venclauskienei bei dviems jos dukterims.

Gimnazistai sužinojo  turtingą namų istoriją, apie  jos šeimininkų ryžtą ir atsidavimą, padėjusį išauginti net 120 našlaičių bei gelbėti žydus nuo holokausto Antrojo pasaulinio karo metais.

Taip pat restauruotame kultūros paveldo objekte visi turėjo galimybę susipažinti su to meto sienų dekorais, stiliumi, norintys galėjo išbandyti antspaudų paėmimo techniką bei telefonu ,,pasikalbėti“ su to meto atstovu.