Amerikiečių rašytojas Orizonas Svetas Mardenas yra pasakęs ,,Mūsų šiandien yra kertiniai akmenys, iš kurių statome savo ateitį”. Šie žodžiai tik patvirtina, kad jauni žmonės savo ateičiai turi ruoštis šiandien. Tą ir daro Šiaulių sporto gimnazijos gimnazistai, kurie ne tik mokosi, sportuoja, bet ir ruošiasi savo ateičiai iš anksto, kad nejaustų jaudulio.

2023 m. balandžio 5 d. Šiaulių sporto gimnazijoje svečiavosi Vytauto didžiojo universiteto dvikryptės karjeros specialistė dr. Inga Staškevičiūtė-Butienė, karjeros konsultantė bei studijų užsienyje specialistė Renata Škimelienė, kurios mokiniams vedė aktyvų seminarą ,, Kaip suderinti sportą ir mokslus, kad nereikėtų jaudintis dėl ateities?” II – IV gimnazijos klasių mokiniams. Šio seminaro metu abiturientai džiaugėsi, kad galėjo susidėlioti savo mintis, ar tinkamą gyvenimo kelią yra susiplanavę, o II – III klasių gimnazistai suprato, kad sportininko karjerą gali sutrukdyti nenumatyti gyvenimo įvykiai, traumos, todėl turi visada turėti ir kitą planą, kad galėtų saugiai ir be jaudulio būti pasiruošę tolimesniam gyvenimui. Seminaro lektorės išsamiai mokiniams aiškino, kaip reikia planuoti, kurti savo ateitį, nes šiuolaikinis pasaulis yra be galo sudėtingas ir pilnas iššūkių. Įvairių mobiliųjų programėlių pagalba lektorės labai profesionaliai ir išradingai įtraukė mokinius į veiklą. Mokiniai galėjo pateikti savo požiūrį, kokiame lygmenyje jie yra, kaip jie jaučiasi. Lektorės teigė, kad nuolatinis laiko trūkumas ir nuolat augantys užduočių srautai jau tapo kasdienybe, o ateities nežinomybė sukelia daug streso, nesaugumo jausmą, todėl tai gali sutrukdyti ne tik mokslams, bet ir sportui. Mokiniai galėjo nusistatyti savo stiprybes, kurti ateities viziją bei kaip pažinti save ir atrasti sau tinkamiausią profesiją.

Mokiniai suprato, kad tinkamas laiko valdymas padės išsikelti aiškius tikslus ir užduotis jiems pasiekti, susidaryti dienotvarkę taip, kad visi namų darbai būtų atlikti, treniruotėse pasiektas maksimalus rezultatas, stebės savo progresą ir džiaugsis  pasiekimais. Laiko planavimas jaunam žmogui yra didžiulis iššūkis, bet įpratus tai daryti atneš akivaizdžius rezultatus, pagerės gyvenimo kokybė, neliks streso.

Statykime savo ateitį šiandien, kad vėliau nereikėtų gailėtis.